HarisMódszer

Tedd amire képes vagy!

Haris Éva

Haris Éva

Egészségügyi szaktanár, mentálhigiénés segítő, hormonegyensúly- és táplálkozási tanácsadó a HarisMódszer / FordulóPont alapítója.

A nevem Haris Éva. A legjellemzőbb tulajdonságom, hogy a szakmám a hobbim. Több mint 10 éves medicinális tanulásom tudását kiegészítette a közel 25 éves gyakorlati tapasztalat, amire ráépült egy spirituális filozófia és a holisztikus szemlélet így lettem az, aki ma vagyok, és miért lennék más, ha az lehetek, aki vagyok!

Nem vagyok gyógyító, én megtanítom neked, hogyan működik a szervezeted, hogyan hibásodhat meg és milyen beavatkozásokkal tudod támogatni a megváltozott állapotod, hogy egészségesebb és kiegyensúlyozottabb legyen az életed. Jó magam is folyamatosan tanulok, és téged is erre bíztatlak, hiszen nincs értékesebb tudás, mint megismerni, hogyan működik a tested, a lelked és a tudatod.

Harmóniába hozzuk a tested
a lelked és az elméd

INTUÍCIÓ, TAPASZTALAT, TUDOMÁNY

A változás sok esetben két lépés előre egy hátra.
Gondold át, hogy a jelenlegi életedben mi az, ami fenntartja a nem kívánt állapotot – tevékenység(ek), helyzet(ek), helyszín(ek), ember(ek)? Te magad mit teszel azért, hogy ez így is maradjon? Melyek azok a dolgok, amiket nem tudsz vagy nem akarsz megtenni a változás érdekében? Milyen út vezetett idáig? Melyek voltak a sikertelen próbálkozásaid, és mi volt az, amin tartósan sikerült változtatnod pozitív irányban? 
Az egészséged, nem kizárólag az orvosi ellátáson múlik, a kezelési tervbe be kell illeszteni az életmódbeli változásokat.
Sose téveszd szem elől, hogy elég vagy! Tedd amire képes vagy, ne többet és ne kevesebbet! 
Csak akkor lehetsz saját magad szakértője, ha tudod, hogy milyen lehetőségeid vannak, ez az amiben segíteni tudunk.  
A lehetőségekről való tájékozódás a kockázatok és előnyök megvitatása, lehetővé teszi, hogy a szükséges tudás birtokába juss, és megváltoztasd az egészséged.

Először meg kell teremteni a szervezetben a teret a tökéletes működéshez. Ez a tér nem más, mint a víz. A szervezetünkben minden oldott állapotban van, a dinamikus egyensúlyi állapot megteremtése csak jól hidratált környezetben lehetséges. Amíg nincs meg a kellő víztelítettségi állapot, minden változás, mely a szervezetedet érinti, halálra van ítélve. Szinte kizárt a tartós, egészséges és maradandó állapotváltozás, ha nem megfelelő a közeg.
Amikor a folyadékfogyasztásod megfelelő – és nincsenek kiszáradt napok –, akkor léphetsz tovább.

 

Először is segítünk neked beszabályozni a fehérje beviteled, hogy testi sejtjeid ne éhezzenek. Aztán rehabilitáljuk a zsírokat, azaz vége az extra zsírszegény táplálkozásnak. Utolsó lépésként optimalizáljuk a szénhidrátbeviteled és segítünk megszabadítani a tested a cukorfüggőségtől.

Ezen a szinten sem kell sokat tenned, csak tanulni, kísérletezni és figyelni a reakcióidat. A jó hír, hogy nem kell mindenkinek gluténmentesen élni, de szükségszerű csökkenteni a szervezetbe direkt és indirekt módon juttatott glutén mennyiségét. Hiszen a glutén károsíthatja a beleket, és áteresztővé teheti azok falát. Kutatók ma már úgy tartják, hogy az áteresztő bél szindróma az egyik fő rizikófaktora az olyan állapotoknak, mint az elhízás, a cukorbetegség és az autoimmun betegség.

Optimális és egyensúlyban működő környezetben már csak az alapanyagcsere szabhatja gátját a test restaurálásodnak. Az étkezések száma az anyagcsere létfontosságú szereplője. Hiába kapsz megfelelő tápanyagokat, ha az elégetésük, az energiává alakításuk alig, vagy túl gyorsan működik, a felszívódásukhoz nincs elég idő, vagy túl sokáig időzik a tápcsatornában. Segítünk neked beállítani a megfelelő anyagcserét. Lesz, akinek 3 étkezés kell, és lesz, akinek 6. Ez nem múlik azon, hogy mennyire vagy elhízott vagy sovány. Ne tévesszen meg, az anyagcsere sejt szinten zajlik, és nem a bélműködés lustasága, vagy éppen gyorsasága jellemzi.

Több mint 200 féle hormonunk nap mint nap segíti életünk, nélkülük pillanatok alatt működésképtelenné válna a szervezetünk. A hormonok az idegrendszerrel együttműködve szabályozzák az anyagcsere valamennyi folyamatát, de hormonhatásra sírunk, szeretünk, alszunk, és ezeknek a hírvivő anyagoknak köszönhetjük a nemiségünket is. Ahhoz, hogy egészségesen működjön a szervezetünk, a hormonoknak dinamikus egyensúlyban kell lenniük, Ha ez az igen labilis egyensúly felborul, akkor az anyagcsereprogramunk zavart szenved és káosz alakul ki a szervezetünkben. Ennek  helyreállítása egy bonyolult, hosszadalmas folyamat. Szükséges, hogy kiteszteljük, melyik hormontermelő szerved milyen állapotban van. Szinte kivétel nélkül lesz egy domináns hormon, aminek a hatását ellensúlyoznunk kell megfelelő tápanyagokkal és megfelelő étkezésgyakorisággal.

Végül az összes eddigi tudást gyakorlatba foglaljuk, és megtanítunk téged egészségesen főzni, sütni. Alapanyagokat adunk a kezedbe, főzési technikákat mutatunk be, hogy az ételeid finomak, táplálóak, és a te számodra a legmegfelelőbbek legyenek. Megtanulsz céltudatosan vásárolni. Megmutatjuk neked, hogy az egészséges táplálkozás nem drágább, és nem is időigényesebb, mint az egészségtelen. Nem csak te leszel a nyertese a táplálkozási ismereteknek, hiszen az egész családod étkezését megreformálhatod. Gondold végig, mennyivel könnyebb lesz a gyerekeidnek, ha azok a rossz szokások, náluk már ki sem alakulnak. Kemény meló lesz, de biztosra veheted, megéri.

Jelentkezz most!

Ismerd meg a tested szükségleteit, hogy harmóniában legyél önmagaddal.

Mit is csinálunk mi?

Haris Éva
egészségügyi szaktanár
a HarisMódszer vezetője

A nevem Haris Éva. A rendszerváltozás idején érettségiztem, a 90’es években nővérként dolgoztam egy Somogy megyei kórházban, aztán főiskolára jártam és diplomás ápoló lettem, a 2000es években egészségügyi szaktanár diplomát szereztem, majd mentálhigiénés segítőnek tanultam, és sportmentál Coach végzettségem is van. 

Kicsi lányként orvos szerettem volna lenni, majd inkább állatorvos, aztán végül tanár lettem. Tanítottam 12 évig egy egészségügyi középiskolában, és egyre inkább azt éreztem, én másképp látom az embert, mint az akadémikus orvoslás. A táplálkozás lett a nagy szerelem, folyamatosan képzetem magam, olvastam és hallgattam számomra hiteles előadók előadásait. 

Idővel rájöttem, több kell az egészséghez, mint az étkezés. Ma már komplexivitásában látom az egészséget, aminek fontos része a táplálkozás, de kell mellé az alvás, a táplálék-kiegészítés és a különféle stresszoldó technikák. Azt gondolom, a mai kutatások túlságosan fel vannak „hájpolva”, és méltatlanul háttérbe helyezve a több százéves múltra visszatekintő népi gyógyászat, az ayurvéda a hagyományos kínai orvoslás és velük együtt a holisztikus szemlélet. A tünetek elmaszkírozása csak fél megoldás, és nem kezeli az okot, viszont ha az okokat elkezdjük felszámolni a tünetek meg fognak 

Folyamatosan tanulok holisztikus szemléletű orvosoktól, akik gyógyítanak, agrármérnököktől, akik mindent tudnak a „helyi és szezonális” alapanyagokról, természetgyógyászoktól akik holisztikus szemlélettel vizsgálják és támogatják az emberi szervezet működését, és spirituális tanítóktól, akik ismerik az elme működésének hatalmát. 

Sok kihívás van az emberek életvitelének alakításában és roppant nagy felelősség. Minden nap van valami új kihívás, de ez tart frissen és fiatalon. Imádom az összetett feladatokat, én többnyire olyan életmódváltókkal találkozom, akik eltévedtek, vagy nem leltek segítségre az egészségügyi ellátás keretein belül, és már nem csak testileg, de lelkileg is fáradtak. Csodákat teszünk közösen, több mint 1000 elégedett életmódváltó áll mögöttem, és természetesen okoztam már csalódást is, mert minden nem sikerülhet.

Jelmondatom: NE ÁRTS! 

A Riói olimpia volt az első, amikor már sportolókkal is együtt dolgoztam, vagyis eggyel, Tóth Krisztián -90kg-os judóssal, aztán egyre több lett a judósom, és a Tokiói olimpiára már a válogatott étkezését navigáltam. 2019-től dolgozom a Magyar férfi vízilabda-válogatottal, megértünk együtt egy Európa bajnoki arany-, és egy bronzérmet, világbajnokok lettünk, de bronzzal jöttek haza a fiúk a Tokiói ötkarikás játékokról, Párizsban pedig épphogy lecsúsztak a dobogóról. Tóth Krisztián a prototípusom, olimpiai felkészülése is beérett és a dobogó harmadik fokára állhatott Tokióban. K1-200 méter utolsó olimpiai bajnokának (2021ben volt utoljára olimpiai szám) Tótka Sándornak is segítettem a felkészülést, aki Nádas Bencével 500 párosban ezüsttel köszönt el Párizsban. Közel 100 elit sportolóval dolgozom együtt.

Ha készen állsz tanulni a szervezeted működéséről, akár egyénileg akár csoportosan, rám mindig számíthatsz!

Jelentkezz most!

Ismerd meg a tested szükségleteit, hogy harmóniában legyél önmagaddal.
Scroll to Top